• تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۲
  • توسط: ادمین
  • زمان مطالعه: ۱۵ دقیقه

 احتمالاً هر کسی که به پاریس سفر کرده باشد برج ایفل، طاق پیروزی پاریس و موزه لوور را به‌عنوان نمادهای این شهر به شما معرفی می‌کند؛ اما جذابیت‌های این شهر فقط به جاهای دیدنی پاریس منتهی نمی‌شود. قرارهای عاشقانه در کافه‌های شهر، بوی باگت فرانسوی، قدم‌زدن در کوچه پس کوچه‌های سنگ‌فرش شده و پیاده‌روی در خیابان شانزه لیزه؛ همه‌وهمه از جاذبه‌های گردشگری این شهر افسانه‌ای است.

 پاریس، عروس شهرهای اروپا است و هر ساله به‌واسطه جذابیت‌های فراوانش به‌عنوان یکی از پربازدیدترین شهرهای دنیا معرفی می‌شود. در این صفحه قصد داریم تا شما را با بخشی از جذابیت‌های این شهر یعنی مکان‌های دیدنی پاریس آشنا کنیم. در صورت سفر با تور پاریس آریا کیا سفر حتماً از این مکان‌ها دیدن کنید.

 

 معروف‌ترین بناهای پاریس

 

 برج ایفل، طاق پیروزی پاریس، مولن روژ و بسیاری نام آشنا دیگر فقط بخشی از بناهای معروف پاریس هستند که با معماری خاص خود شهرتی جهانی پیدا کرده‌اند. با ما همراه باشید تا معروف‌ترین جاهای دیدنی پاریس را به شما معرفی کنیم.

 

 برج ایفل پاریس

 

 برج ایفل با ۳۲۴ متر ارتفاع بلندترین برج پاریس و نماد کشور فرانسه است. ایفل هر ساله به‌عنوان پربازدیدترین بنا در سطح جهان معرفی می‌گردد. این برج تاریخی و آهنی در سال ۱۸۸۹ با قصد موقتی بودن به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد؛ ولی به دلیل محبوبیت بیش از اندازه به بنایی همیشگی تبدیل شد. جالب است بدانید تمام ۷ هزار تن فولادی که برای ساخت برج ایفل استفاده شده است با پیچ‌ومهره به هم متصل شده‌اند و از هیچ جوشکاری استفاده نشده است. این برج با بیش از ۲۰ هزار لامپ از جاذبه‌های شب‌های پاریس محسوب می‌شود.

 ساعت کاری برج ایفل پاریس: ۲۲:۴۵ – ۹:۳۰

 قیمت بلیط برج ایفل پاریس: از ۳ یورو تا ۱۱ یورو (بسته به اینکه از کجای برج دیدن کنید)

 وب‌سایت برج ایفل پاریس: www.toureiffel.paris.com

 

برج ایفل پاریس  

 

 کتاب فروشی شکسپیر و شرکا پاریس

 

 اگر طرف‌دار کتاب و کتاب‌خوانی باشید یا رابطه خوبی با ادبیات و نویسندگی دارید احتمالاً نام این کتاب‌فروشی را زیاد شنیده‌اید. کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس مشهورترین کتاب‌فروشی دنیا است. این کتاب‌فروشی که ساختمانی دوطبقه و قدیمی است در کنار رودخانه سن واقع شده است و همیشه مملو از کتاب است. کتاب‌فروشی شکسپیر و شرکا معروف به حمایت از نویسندگان جوان است و شعار خود را به این شکل معرفی می‌کند که به غریبان خوش‌خُلقی کنید، ممکن است فرشتگان در پنهانی باشند.

 ساعت کاری کتاب‌فروشی شکسپیر و شرکا در پاریس: ۲۰:۰۰ – ۱۰:۰۰ (یکشنبه‌ها: ۱۹:۰۰-۱۲:۰۰)

 وب‌سایت کتابفروشی شکسپیر و شرکا در پاریس: www.shakespeareandcompany.com

 

کتاب فروشی شکسپیر و شرکا پاریس

 

 طاق پیروزی پاریس

 

 طاق پیروزی پاریس به‌منظور گرامیداشت افرادی که در نبردها و جنگ‌های فرانسه جان خود را از دست دادند و همچنین به مناسبت موفقیت‌های نظامی فرانسه به دستور ناپلئون ساخته شده است. طاق پیروزی در میدان "شارل دو گل (Place Charles de Gaulle)" در آخرین نقطه‌ای که بزرگ‌ترین خیابان‌های پاریس از جمله خیابان شانزه لیزه به هم می‌رسند، واقع شده است. اسامی ژنرال‌های فرانسوی و جنگ‌های آن‌ها در قسمت داخلی طاق حک شده است و هر روز به یاد آن‌ها در طاق پیروزی شعله آتشی روشن می‌شود.

 ساعت کاری طاق پیروزی پاریس: ۲۲:۳۰ – ۱۰:۰۰

 قیمت بلیط طاق پیروزی پاریس: قسمت‌های بیرونی: رایگان / موزه و قسمت‌های داخلی طاق پیروزی: ۱۳ یورو

 وب‌سایت طاق پیروزی پاریس: www.paris-arc-de-triomphe.fr/en

 

 طاق پیروزی پاریس

 

پل قفل عشق پاریس

 

 پاریس نزد بسیاری افراد به مهد عاشقان مشهور است یکی از دلایل نامیدن پاریس به این اسم پل قفل عشق است. این پل که به نام "پل دو آرت" هم شناخته می‌شود، یکی از مکان‌های معروف پاریس است که سالانه تعداد زیادی گردشگر برای دیدن آن به فرانسه سفر می‌کنند. در پل قفل عشق پاریس، زوج‌ها قفل‌هایی با نام‌های خودشان یا پیام‌های عاشقانه را به سیم‌هایی آویزان می‌کنند و سپس کلید قفل را در رودخانه‌ای زیر این پل پرتاب می‌کنند. این عمل به‌عنوان نمادی از عشق و اتحاد در پاریس و سراسر جهان شناخته می‌شود.

 

پل قفل عشق پاریس

 

 دیوار عشق پاریس

 

 دیوار عشق یا Wall of Love در پاریس به نام "لو مور دوزارت" معروف است. این دیوار که در میدان "پلاس دو آبسز" در منطقه مونمارتر واقع شده است. دیوار عشق با نصب ۳۱۱ تابلوی فسفر سانت به ۲۵۰ زبان مختلف، نماد عشق و اتحاد جهانی را نشان می‌دهد. این مکان به‌عنوان جاذبه‌ای برای زوج‌ها و عاشقان شهرت دارد و با پیام‌هایی عاشقانه که به زبان‌های مختلف نوشته شده‌اند، بازدیدکنندگان را شگفت‌زده می‌کند. جالب اینکه روی این دیوار سه بار جمله دوستت دارم را به زبان فارسی خواهید دید.