• تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۲
  • توسط: ادمین
  • زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اگر دوست دارید در زمان سفر کنید، بلیتی به مقصد پاریس تهیه کرده و از موزه لوور پاریس؛ محبوب‌ترین موزه جهان دیدن کنید. این موزه دارای بخش‌های مختلفی است که هرکدام شما را به قسمتی از تاریخ جهان می‌برد. به طور میانگین سالانه ۱۰ میلیون نفر از این موزه دیدن می‌کنند. چرا شما یکی از این بازدیدکنندگان نباشید؟

 

تاریخچه موزه لوور پاریس

 

موزه لوور پاریس (The Louvre Museum) بزرگ‌ترین موزه هنر جهان است که بنای آن یک اثر تاریخی زیبا محسوب می‌شود. قدمت ساختمان موزهٔ لوور پاریس به سده ۱۲ الی ۱۳ میلادی و زمان فیلیپ دوم بازمی‌گردد. در طول چند سده این مکان به قلعه، کاخ، مرکز مطالعات هنر و باستان‌شناسی و فرهنگستان زبان‌های باستانی تبدیل شده و ساختمان آن تغییر و تحولات زیادی را پشت سر گذاشته تا به چیزی که امروزه می‌بینید تبدیل شود.

داستان تبدیل‌شدن لوور به موزه از دوران انقلاب فرانسه (حدوداً سال ۱۷۹۳) آغاز می‌شود. تا قبل از این لوور یک کاخ سلطنتی بود که در آن آثار هنری و گران‌بها نگه‌داری می‌شد. بعد از انقلاب فرانسه این ساختمان به مردم تحویل داده شد و در نهایت تصمیم بر آن شد که تبدیل به موزه ملی فرانسه شود. امروزه این موزه را شناسنامه تاریخ و فرهنگ مردم فرانسه می‌دانند.

 

نمای بیرون موزه لوور پاریس

 

آدرس موزه لوور

 

موزه لوور پاریس در کشور فرانسه، شهر پاریس، میدان کنکورد و خیابان ریوولی قرار دارد. وقتی به میدان کنکورد می‌رسید حد فاصل رودخانه سن و خیابان روولی کاخی بسیار عظیم و باشکوه مشاهده می‌کنید که همان ساختمان لوور است. از مقابل موزه لوور شانس دیدن مشهورترین خیابان دنیا یعنی شانزلیزه را هم خواهید داشت. نکته قابل توجه در ارتباط با لوکیشین موزه لوور این است که هتل های پاریس که در نزدیکی موزه لوور قرار دارند قیمتی بسیار بالاتر از موارد مشابه در نقاط دیگر شهر پاریس دارند. این نکته نه تنها در ارتباط با هتل‌ها بلکه در ارتباط با بوتیک‌ها، رستوران‌ها و دیگر خدماتی است که اطراف موزه لوور در دسترس است.

 

 

معرفی ساختمان موزه لوور

 

زیبایی و عظمت موزه‌ی لوور پاریس چشم هر گردشگری را به خود خیره می‌کند. در داخل موزه بخش‌های زیادی وجود دارد که هر کدام به دوره یا موضوع خاصی از تاریخ اختصاص‌ داده‌ شده است. لوور پاریس دارای ۴ طبقه است که بدنه آن از سنگ‌ تراش خورده ساخته شده است.برای تردد بین طبقات از پلکان مارپیچ و زیبای این موزه می‌توانید استفاده کنید. کل ساختمان موزه لوور پاریس به سه راهرو اصلی تقسیم می‌شود: ریشیلو، دتون و سولی. راه ورود به هر سه راهرو، هرم شیشه‌ای مشهور است که در ابتدای ساختمان قرار دارد.