• تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۲
  • توسط: ادمین
  • زمان مطالعه: ۷ دقیقه

اسپانیا، یکی از کشورهای پر جذابیت جهان است که به خاطر فستیوال‌های سنتی و فرهنگی خود معروف است. این کشور با تنوع فرهنگی و تاریخی خود، همواره مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است. فستیوال‌ها و رویدادهای اسپانیا عموماً با رنگارنگی، شادی و احساسات قوی همراه هستند و سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود فرا می‌خوانند.

فستیوال‌های اسپانیا باستانی‌ترین ریشه‌ها را دنبال می‌کنند؛ ریشه‌هایی که در طول تاریخ در آنجا شکوفا شده‌اند و تا به امروز ادامه دارند. برخی از معروف‌ترین فستیوال‌های اسپانیا عبارتند از: فستیوال درام، فستیوال مایور د گارسیا، فستیوال سن فرمین و بسیاری جشنواره‌های دیگر که در ادامه به آنها اشاره شده است. در این صفحه، به معرفی جالب‌ترین فستیوال‌های 2024 اسپانیا خواهیم پرداخت. اگر قصد سفر به اسپانیا و شرکت در فستیوال‌های این کشور را دارید با ما همراه باشید تا در دنیای جذاب اسپانیا سرگرم شوید.

 

فستیوال  درام | La Tamborrada

 

یکی از برجسته‌ترین فستیوال‌های اسپانیا فستیوال درام است که هر ساله در شهر سن سباستین (San Sebastián) برگزار می‌شود. این فستیوال در اصل به یاد یک حمله نظامی است که در سال ۱۸۱۳ به درگیری با ناپلئون ‌بناپارت منجر شد. طی فستیوال  La Tamborrada، شهروندان سن سباستین در طول شبانه‌روز با ضربه زدن به طبل و سازهای دیگر خود برای تماشاگران نغمه‌های گوناگون سر می‌دهند. هر ساله بیش از ۱۵۰۰۰ شهروند و گردشگر در این فستیوال شرکت می‌کنند و ۲۴ ساعت تمام به همراه هم آوازهای خاصی اجرا می‌کنند.

آتش‌بازی، پوشیدن لباس‌های محلی و رقص و پایکوبی همگانی از برنامه‌های این فستیوال دیدنی هستند که در آن اسپانیایی‌ها به تاریخ و فرهنگ خود می‎بالند. 

زمان برگزاری فستیوال‌ فستیوال درام اسپانیا : ۲۰ ژانویه

مکان برگزاری فستیوال‌ فستیوال درام بارسلونا: شهر سن سباستین اسپانیا

برای اطلاع بیشتر از جزئیات جشنواره درام بارسلون اینجا کلیک کنید.