• تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۲
  • توسط: ادمین
  • زمان مطالعه: ۷ دقیقه

در کنار تاریخ و فرهنگ غنی، یکی دیگر از جاذبه‌های سفر به ایتالیا فستیوال‌های بزرگی است که هرساله در شهرهای مختلف این کشور برگزار می‌شود. ونیز، رم، بلونیا، فلورانس، آبروتزو و کاستل فرانکو شهرهای دیدنی ایتالیا هستند که در مقاطع مختلف سال میزبان جمعیت زیادی از سراسر دنیا می‌شوند تا آنها را در شادی برگزاری فستیوال‌های تماشایی خود سهیم کنند.

قبل از رزور تور ایتالیا  سفر به ایتالیا با فستیوال‌های 2024 ایتالیا در این صفحه آشنا شوید تا بلیت خود را برای تاریخ هیجان‌انگیزتری تهیه کنید!

 

کارناوال ونیز | Carnevale di Venezia

 

در فستیوال بزرگ ونیز موسوم به کارناوال ونیز، هنرمندان با ماسک‌ها، لباس‌های فانتزی و ظاهری جذاب سوار بر قایق، سراسر کانال‌های آبی ونیز را می‌پیمایند تا به میدان اصلی شهر برسند و با نمایش‌های دیدنی خنده را روی لب تماشاچیان بیاورند. این مراسم که به مناسبت پیروزی نظامی جمهوری ایتالیا در برابر دشمن از سال ۱۱۶۲ به بعد در خیابان‌ها جشن گرفته شد بیشتر به خاطر لباس‌های فانتزی جذاب و چهره‌های هنرمندان با گریم‌های اغراق‌آمیز مورد توجه است.

در لیست تمام فستیوال‌های ایتالیا، رویداد بزرگ کارناوال ونیز یکی از بزرگترین مراسم‌ها است که حدود دو هفته به طول می‌انجامد و از سراسر دنیا بازدیدکنندگان را به خود فرا می‌خواند.

زمان برگزاری: ۲۷ ژانویه تا ۱۳ فوریه

مکان برگزاری: مکان برگزاری مراسم‌های متنوع کارناوال ونیز در این دو هفته متفاوت است و از شوهای خیابانی رایگان تا مراسم قایقرانی و تئاتر در سالن‌های متفاوت شهر ونیز را شامل می‌شود.

برای اطلاع بیشتر از جزئیات کارناوال ونیز اینجا کلیک کنید.